Domácí pumpkin spice latte, které zvládne každý!

RECEPT NA DOMÁCÍ PUMPKIN SPICE LATTE!

 
 
 
Pumpkin spice latte - hit posledních let a nejoblíbenější drink podzimu. Pokud bydlíš v Praze, pravděpodobně už sis na něm letos několikrát pochutnal/a ve Sturbucks. Pro ty, kdo tohle štěstí ale nemají a do Sturbucks se nedostanou, jsme si dnes připravili recept na domácí PUMPKIN SPICE LATTE, který zvládne fakt každý.
 

Nejdříve je potřeba vyrobit si sirup, který z obyčejného latte udělá tu nejlepší podzimní kávu. Příprava není vůbec složitá a ingredience, které budeme potřebovat, sežemete určitě v každém supermarketu.

 

Na jednu sklenici sirupu si připravte:

  • Čtvrtku menší dýně nebo koupené dýňové pyré
  • šálek vody
  • 3 polévkové lžíce třtinového cukru
  • Pumpkin spice koření: Dvě lžičky skořice, lžička sušeného zázvoru, muškátový oříšek a lžička namletého hřebíčku
 
 
 

Příprava:

Nejprve začneme přípravou dýňového pyré. Je to fakt jednoduché. Omytou a ideálně oloupanou dýni nakrájíme na větší kostky a dáme do trouby péct na 180 stupňů. Pečeme tak dlouho, dokud nebude dýně úplně měkká a připravená k mixování. Jestli jste v obchodě sehnali sklenici s hotovým pyré, tenhle krok můžete přeskočit a ušetřit si tak pár minut času.

 

Upečenou dýni pak rozmixujete tyčovým mixérem. Pokud by šlo mixování těžko, zkuste k dýni přilít trošku mléka.

 

Jako další si připravíme sirup s kořením. Do hrnce nalijeme hrnek vody a přidáme 3 polévkové lžíce třtinového cukru a směs koření. To celé přivedeme k varu a na mírném plameni necháme pár minut provařit. Až vám tenhle bublající sirup provoní celou kuchyň, máte hotovo.

 

Teď už jen smícháte  vychlazený sirup a dýňové pyré dohromady a máte HOTOVO! Ideální je skladovat sirup v uzavíratelné sklenici v ledničce.

 

 
 

Jak připravit LATTÉ?

Samotnou kávu pak připravíte tak, že do skleničky dáte lžíci našeho homemade sirupu a zalijete ji našlehaným mlékem. Do ochuceného mléka pak přilijete espresso nebo jinou kávu, kterou máte doma. Navrch pak můžete přidat trochu skořice nebo šlehačku.

 

     Dairy-Free Pumpkin Spice Latte | Liv Gluten-Free                            Pumpkin Spice Latte - A Pumpkin And A Princess

Zpět do obchodu