Jak poznáte, že jste doopravdy zamilovaní?

Období zamilovanosti je pro řadu lidí tím nejkrásnějším a nejopojnějším. I když u každého probíhá trochu jinak, existují podle odborníků některé pocity a způsoby chování, podle kterých jasně poznáte, že v tom opravdu „lítáte”. 

 

Tak tady je pár tipů, jak poznáte, že jste opravdu zamilovaní.  

1. Nemůžete z ní/něj spustit oči

Podle psychologa Marca Hekstera je jedním z nejtypičtějších příznaků zamilovanosti fakt, že od svého protějšku jednoduše nemůžete odtrhnout oči.

Nejde ale jen o to, že na dotyčného koukáte kvůli jeho fyzické atraktivitě. Důvodem někdy až nezdravého „civění” na objekt svého zájmu bývá i fakt, že si přitom představujete společnou budoucnost, nebo alespoň nástin toho, jaká by mohla být.

„Jednoduše v dotyčném hledáte něco, co byste mohli mít společné,” popisuje pro server Independent Hekster. „Podobný způsob lásky můžete vidět u matky, která se neustále dívá na své novorozené dítě,” dodává.

 

2. Omezujete obvyklé činnosti 

Když si užíváte čas s milovanou osobou, mozek automaticky aktivuje touhu chtít stále víc a víc. „Jednoduše začnete toužit po neustálé přítomnosti toho druhého,” popisuje vztahová psycholožka Madeleine Mason Roantreeová.

Není tak neobvyklé, že se začnete vzdávat obvyklých činností a čas jim vyhrazený začnete věnovat protějšku. Výjimkou není ani snaha začít trávit tento čas aktivitami, které vám osobně moc neříkají, ale váš protějšek je má rád.

 

3. Udělal něco nevhodného? Nevadí 

„Síla lásky je v základu velmi primitivní,” uvádí Hekster. Co to znamená? Jednoduše to, že začne převažovat nad vaším logickým myšlením.

Udělal váš protějšek něco, co vám u kohokoli jiného vadí? Pokud jste zamilovaní, má to tu „výhodu”, že toto chování najednou nevadí. Jak dodává Hekster, pravděpodobně si ničeho takového v době největší zamilovanosti asi nejspíš ani nevšimnete.

„Láska je jednoduše velmi mocná a bývá spojována se ztrátou mnohých zábran či pravidel,” popisuje odborník. To mimo jiné může znamenat, že člověk, do kterého se zamilujete, podle vás nedělá nikdy nic špatného, jednoduše je ideální - i když realita může být jiná.

 

4. Nezměrný optimismus 

Dalším znakem toho, že jste skutečně zamilovaní, bývá až neobvyklý optimismus.

Vysvětlení je jednoduché, když jste zamilovaní, vše okolo se najednou zdá skvělé a téměř bez potíží, stres a reálný pohled na možné problémy se díky přívalu pozitivních hormonů vytrácejí, vysvětluje Roantreeová.

 

5. Chcete, aby byl šťastný

Když se do někoho zamilujete, můžete sami sebe označit najednou jako více altruistickou osobu. „Nechcete jednoduše štěstí jen pro sebe, ale i pro toho druhého,” popisuje Hekster s tím, že to často bývá známkou hluboké a dlouhotrvající lásky.

 

 

Pokud jste se našli aslespoň ve 3 výše zmíněných bodech, tak Vám můžeme říct, že jste nejspíš zamilovaní :-)

 

 

Zdroj: www.novinky.cz

 

Zpět do obchodu