7 zaručených tipů, které zlepší a prohloubí Váš vztah

Jak vnést trošku té vášně a zábavy do vztahu? Máme pro vás 7 tipů, které vám s tím pomohu!

 

V tomto článku se s vámi podělíme o naše akční tipy, jak zlepšit a oživit váš vztah. Budeme s vámi sdílet tipy, které máme na sobě skutečně ověřené, že fungují a pomáhají.

Počáteční zamilovanost netrvá věčně že? Po několika krásných a růžových letech nebo někdy i dokonce měsících a týdnech se může vytratit, vztah zevšední a začíná upadat. Jak jej zase oživit, aby jsi si i po několika letech užíval krásné chvíle, romantiku a spojení se svým partnerem? Na to se mrkneme v tomhle článku.

 

1. NAPLÁNUJTE SI PRAVIDELNÉ RANDE

Rande mají prohlubovat vztah, udržovat romantickou jiskru a vášeň. Je to něco, na co se oba určitě těšíte - určitý výstup ze stereotypu a příjemná změna. Díky skvělému rande máte šanci zlepšit kvalitu blízkosti a spojení ve vašem vztahu. 

Mezi vašimi nabitými programy a nepřetržitými povinnostmi je nejspolehlivějším způsobem, jak zaručit, že si na sebe uděláte čas, stanovit si každý týden jeden den nebo noc věnovanou jen vašemu rande.  Ať už je vaše představa ideálního randíčka jakákoliv, pečlivě si dopředu oba zapište datum do diářů, ať se nestane, že by na něj jeden z vás zapomněl.

Takové rande nemusí být nějak extra speciální ani drahé. Rande je čas, který společně trávíte aktivním způsobem, takže žádný, film, netflix ani nic podobného. Ve vztahu není důležité, kolik času spolu trávíte, ale jak je tento čas, který spolu trávíte kvalitní. Může jít o jednoduchou aktivitu jako je piknik v přírodě, společná večeře nebo oběd v restauraci.

                                                                                   Healthy Relationships - Prevent Child Abuse Utah

 

2. SPOLEČNĚ USÍNEJTE KAŽDÝ VEČER

Možná jste už četli, že většině dospělých se nedostává sedm až osm hodin zdravého spánku za noc, který potřebují pro své zdraví a duševní pohodu. Věděil jste ale, že chození do postele v různou dobu negativně ovlivňuje vás i vašehopartnera a nakonec i váš vztah?

Pro zlepšení a budování zdravějšího vztahu zkuste jít do postele ve stejnou dobu. Jít spát společně je podle odborníků cestou k většímu spojení a intimitě. Kdybyste chtěli tento tip posunout ještě o level výš, můžete chodit spát nejen ve stejnou dobu, ale také úplně nazí. Nejen, že spát nahý napomáhá k lepšímu a zdravějšímu spánku, ale také vám to pomůže k lepšímu porpojení ve vztahu.

 

                                                                                        Scientists have a hack for you to have more sex with your partner | Metro  News

 

3. SPOLEČNÉ VEČERY VYUŽIJTE NA MAXIMUM

Nemusí jít nutně jen o sex, ale také zde vzniká prostor pro mnoho dalších důležitých aktivit jako například – čas pro komunikaci, společné vaření, čtení nebo hodinka u netflixu. Najděte se večer nějak VAŠI aktivitu, kterou máte oba rádi a při volných večerech si ji spolu užijete. Určitě v tomto případě nemusí jít o nic speciálního, představte si třeba společnou přípravu večeře nebo shlédnutí jednoho dílu vašeho oblíbeného seriálu.

 

                                                                                       Tips to build a healthy relationship | HealthShots

 

 
 
 

4. SPOLEČNÉ KONÍČKY A STRÁVENÝ VOLNÝ ČAS

Na začátku každého vztahů je pro nás často téměř nemožné držet se od sebe daleko. Jak čas plyne, je přirozené se vzdalovat, ale tento proces můžete zastavit tím, že budete ve vztahu cíleně dělat více věcí společně.

Najděte si s partnerem společné zájmy i když se zajímáte o různé věci. Nebo si najděte něco nového, něco, co jste oba ochotni vyzkoušet. Může to být procházka se psem, společná vyjížďka autem, procházka v přírodě, cestování, dovolená, projížďka na kole, společné bruslení, společné zahradničení. Můžete dokonce společně vařit, jít na piknik, společně koukat na hvězdy a cokoliv dalšího.

Jak vidíte můžete spojit i velmi užitečné činnosti, které vám oběma pomohou zlepšit zdraví, životní styl a zároveň kvalitu vztahu. 

 

                                                                                  A Guide to Healthy Relationships

 

5. MALÁ GESTA

Během každodenního kolotoče často zapomeneme, že po svém boku máme úžasného chlapa nebo ženu. Přitom právě slova díku, něhy a lásky hrají ve vztahu ohromnou roli.

Zkuste se zastavit a pochválit svého partnera za to, jak skvěle se o vás a vaši rodinu stará. Uvařte mu oblíbené jídlo, otevřete láhev vína a užijte si jeho společnost. Každá drobnost se počítá a uvidíte, že partnera toto gesto potěší.

 

                                                                                            302,340 Couple Relationship Illustrations & Clip Art - iStock

 

6. SEX NA NOVÝCH MÍSTECH

Máte pocit, že milování v ložnici je ohraná klasika? Pak je nejvyšší čas na změnu. „Nové prvky milování stimulují dopaminový systém,“ tvrdí psychiatrička Gail Saltzová pro Health.

Můžete si s partnerem zahrát hru a milovat se v každé místnosti, kde jste ještě sex nezažili. Případně nečekejte, až se setmí a užijte si nečekaný sex před obědem nebo při vaření odpolední kávy. Jednoduše řečeno, buďte otevření experimentování a nebojte se zkoušet nové věci.

                                                                                     Signs of a Healthy Relationship: The 14 Best Signs in 2022!

 

8. PTEJTE SE

 

Jako pár pravděpodobně trávíte většinu času povídáním o práci, dětech nebo o společných kamarádech. Kdy jste se ale naposledy zeptala partnera na něco jiného? „Ve vztahu se všichni vyvíjejí, a tak je pravděpodobné, že partner má zcela jiné zájmy, než měl na začátku vašeho vztahu,“ říká Terri Orbuchová. Nebojte se partnera zeptat na téma, které jinak zcela přehlížíte. Možná budete sami překvapení, co vašeho partnera nyní zajímá nebo trápí.

 

                                                                                           7 Surprising Ways to Improve Your Relationship

 
 
Zajímalo by nás, jaká rada se Vám nejvíc líbí a proč? Dejte nám vědět na našem intagramu a my si o tom s Vámi rádi popovídáme :-)
Zpět do obchodu